Letný zážitkový tábor „Prežiť“ 2021

Prvý júlový týždeň prežili mladí spolu so staršími animátormi a saleziánmi neďaleko obce Podskalie na tábore s tradičným názvom „Prežiť“.

Letného zážitkového mládežníckeho tábora sa tohto roku zúčastnilo 31 chlapcov a dievčat, 10 skúsených animátorov a 4 saleziáni. Témou tábora bol, aj vzhľadom k prebiehajúcemu mimoriadnemu Roku sv. Jozefa vyhláseného pápežom Františkom, „Svätý Jozef“. Zamyslenia počas ranných modlitieb boli z knižky „Jozef 2.1 – Čo znamená byť mužom evanjelia v 21. storočí?“, kde sa rôzni autori zamýšľajú nad jednotlivými vzývaniami litánií ku sv. Jozefovi.

Ranné a večerné modlitby, sväté omše i netradične pripravená duchovná obnova tvorili iba malú časť nabitého programu. Mladí mali možnosť vyskúšať si svoju fyzickú zdatnosť a odolnosť počas náročných úloh plnených neraz vo veľkých horúčavách, preverili si svoju zručnosť a šikovnosť pri výrobe nosidiel, mostov a rôznych predmetov v tvorivých dielňach i tímovú spoluprácu počas hier a aktivít. Zažili galavečer s tancami i plazenie sa v blate, nočné hry i východ slnka po noci strávenej pod hviezdami, výstup na Podskalský Roháč i mestskú hru. Úvod do jednotlivých aktivít sprevádzali krátke scénky zo života sv. Jozefa.

Domov sa všetci účastníci tábora vrátili unavení, ale plní zážitkov. O tie sa s vami radi podelia aj formou krátkeho videa, ktoré si môžete pozrieť na tomto odkaze: video – Prežiť 2021.

 

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?