Žiaci našej školy strávili týždeň v Škole v prírode.

Ešte sa len škola rozbieha a roztáča svoj kolotoč povinností, úloh a starostí, a naši štvrtáci už zažili poriadnu dávku radosti.

V týždni od ôsmeho do trinásteho septembra zažili svoju prvú  Školu v prírode. V prekrásnom prostredí Malých Karpát, v rekreačnom zariadení Euromesto v Častej – Píle, mohli zažiť že škola ponúka aj radostné a príjemné chvíle. Pod vedením skúsených pedagógov, triednej pani učiteľky Horváthovej a pani učiteľky Machciníkovej, strávili jeden úžasný týždeň. Okrem toho že sa bolo treba aj učiť, pedagógovia si pripravili bohatý program s množstvom športových a zábavných aktivít. Možno najkrajšie zážitky čakali žiakov na neďalekom hrade Červený kameň. Okrem zaujímavej prehliadky hradu, s rôznymi zaujímavými exponátmi, kde je aj hladomorňa a iné “ radosti“ tej doby, mohli žiaci obdivovať aj umenie sokoliarov. Skutočne, zručnosť s akou vedia ovládať tieto nádherné dravce, stojí za to vidieť. Pravdaže, najkrajšie chvíle pri takýchto akciách, bývajú spoločné večery. Samozrejme že nechýbala ani poriadna opekačka. Ale okrem nej sa mohli žiaci každý večer vyblázniť aj pri spoločnej diskotéke, po ktorej ich bolo treba zasa trochu upokojiť. K tomu sa zdalo najvhodnejšie pustiť im nejakú rozprávku, ako napr.: „Kúzelný park“, Psie veličenstvo“, Najväčší šoumen“,… A potom už len, poumývať, vycikať, pomodliť a … spať.

Sme radi, že máme v našom pedagogickom zbore takéto obetavé učiteľky. Prajeme im naozaj, nech im to Pán odplatí.  A našim žiakom prajeme tiež, aby radosť ktorú zažívali v tomto týždni, preniesli aj za múry školy, a aby ňou nakazili aj svojich spolužiakov.

 

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?