Stredisková lyžovačka.

Prázdninový čas je vždy vzácny. Poskytuje dostatok príležitostí na rôzne spoločné zážitky, na budovanie a upevňovanie vzťahov. Nie je tomu inak ani v našom saleziánskom stredisku. Aj počas tohtoročných vianočných prázdnin už bolo niekoľko takýchto príležitostí, a niekoľko sa ešte chystá. Ale spoločná lyžovačka, na ktorej sme boli druhého januára, tá bola zrejme vrcholom týchto prázdnin.

Pravdou je že doterajšia zima veľa snehu nepriniesla, takže v tomto smere sme nemohli mať prehnané očakávania. Boli sme vlastne radi, že aspoň niektoré strediská dokázali aké také podmienky na lyžovanie vytvoriť.

My sme si vybrali už tradične Veľkú Raču, pretože je to pre nás pomerne blízke stredisko a dá sa tam prísť aj autobusom. Takže, naozaj nás bol celý autobus. Detí, mladých, ale aj mnoho rodičov. Mohli sme takto prežiť nádherný deň v prekrásnej prírode Kysuckých Beskýd, a schuti sa aj vylyžovať. Na naše prekvapenie, nebolo tam ani príliš veľa ľudí, takže aj keď v prevádzke bola iba Dedovka, nemuselo sa na lanovku čakať nejako zvlášť dlho. Napokon, aj vďaka tomu sa mohol každý vybúriť do sýtosti.

Cestou domov v autobuse vládla odpočinková atmosféra. Predsa len, celý deň na zjazdovke nie je žiadne „leháro“. Ale stálo to za to. Už sa tešíme, kedy si to zopakujeme.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?