Slávnostné uvítanie prváčikov našej základnej školy.

Po tom ako prednedávnom prebehli imatrikulácie našich prvákov stredoškolákov, mali príležitosť prežiť svoju chvíľku slávy aj naši malí prváčikovia. Pod vedením obetavých učiteliek si nacvičili pre rodičov pútavý program, ktorým vtipne pobavili zúčastnené publikum. Do programu svojim číslom prispeli aj žiaci druhého ročníku, aby si aspoň nachvíľku zaspomínali ako to bolo pred rokom, keď aj oni predstúpili pred svojich rodičov s podobným programom.

Scénku samotnej imatrikulácie herecky zabezpečovali žiaci siedmeho ročníka. Príbehovo celú scénku orientovali na kráľa, ktorému jednotlivých prváčikov predstavili, aby ich on následne povýšil na žiakov našej školy. Samotnú postavu kráľa stvárnil študent našej SOŠ IT, Tomáš Tomanička. Stredoškoláci pomohli aj s technickým zabezpečením. O ozvučenie a akcie sa postarali  študenti nášho gymnázia, Richard Klánek, Noel Gabaj a Adam Petlák.

Po skončení oficiálnej časti programu pokračovala slávnosť skvelou zábavou, na ktorej sa deti dosýta vyskákali. Rodičia mali zasa príležitosť trochu posedieť, a pri nejakom tom zákusku a kávičke neformálne prehodiť medzi sebou zopár slov.

Pevne veríme že aj táto akcia prispela svojou trochou k tomu, aby sa deti cítili na našej škole výborne, a aby si budovali hrdosť na to, že sú žiakmi práve našej školy.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?