Oslava narodenín a menín Jozefa Sliepku

Jozef Sliepka, rodák z neďalekých Bánoviec nad Bebravou oslávil svoje narodeniny a meniny, ktoré má v jeden deň, hneď dvakrát. Svätú omšu slúžil v predvečer sviatku sv. Jozefa, ženícha preblahoslavenej Panny Márie i na sviatok sv. Jozefa Robotníka, patróna našej farnosti. V tento deň svoj sviatok dodatočne i oslávil spolu s priateľmi a farníkmi v priestoroch saleziánskeho mládežníckeho strediska.

„Na posledný ročník svojich teologických štúdií už nenastúpil [..] miesto ornátu uniforma [..] v súbore spoznal svoju manželku [..] objavil nový zmysel života v krásnej rodine plnej lásky a porozumenia [..] zostali uväznení za hranicami štátu, ktorý okupoval našu vlasť. [..] s manželkou si časom postavili dom v Novej Dubnici, vychovali synov a tešili sa na vnúčatá [..] po dlhých rokoch šťastného manželstva zrazu zostal Jozef Sliepka sám [..] napísal som pánovi kardinálovi Korcovi a on mi odpísal – ‚Áno, berieme vás. Ale dokončite si štúdium!‘ Mal som vtedy 68 rokov [..] študoval externe popri práci organistu v Novej Dubnici. [..] jeho sen sa zhmotnil 1. októbra 1995, kedy ho biskup Rábek vysvätil v Novej Dubnici za kňaza.“

Toto všetko a ešte oveľa viac sa dočítate v článku s názom „Jozef Sliepka: Som šťastný, čo som dosiahol. Aj cez tú obetu, ktorú som musel prekonať“ od Adriany Demjanovičovej.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?