Nová Dubnica žila hokejbalom

Predposledný aprílový víkend sa v stredisku v Novej Dubnici uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale. V poradí 16. ročníka známeho turnaja sa zúčastnilo šesť tímov z celého Slovenska. Podľa slov organizátorov sa k tradícii vrátili po trojročnej prestávke spôsobenej pandémiou.

Turnaj oficiálne začal piatkovou večernou svätou omšou, po ktorej nasledoval spoločný večer a vylosovanie hracích skupín. Hosťom večera bol Milan Vozár, odchovanec miestneho strediska a zlatý medailista z Majstrovstiev sveta v hokejbale z roku 2019. Mladým hokejbalistom porozprával o svojich začiatkoch, aj o tom, ako sa vďaka hokejbalu dostal k saleziánom i k viere v Boha. „Mal som rok stretnutia, každý týždeň sme sa stretli a rozprávali na rôzne témy a uveril som v Boha. Prijal som sviatosti, krst, prijímanie a birmovku, mal som vtedy 16 rokov a odvtedy som veriaci a pravidelne chodím do kostola a sa modlím. K tomu vediem aj našu malú dcéru,“ povedal počas svojho svedectva.

Spolu 58 hráčov a 21 členov ich tímov, vrátane množstva dobrovoľníkov, ktorí pomáhali toto podujatie pripraviť a zrealizovať, zakončilo deň spoločnými modlitbami, po ktorých už nasledoval intenzívny, i keď nie príliš dlhý spánok.

Celá sobota bola venovaná zápasom. Hralo sa takmer nepretržite dvanásť hodín už od ôsmej hodiny ráno. Spestrením bol exhibičný zápas Old Stars Nová Dubnica vs. Tréneri a vedúci tímov. Úvodný gól dali starší a skúsenejší, no časom sa prejavila lepšia fyzická pripravenosť mladých trénerov a vedúcich, ktorí sa dostali do vedenia. Tímu Old Stars sa podarilo vyrovnať tri sekundy pred ukončením zápasu a po následných nájazdoch tento zápas vyhrali.

Zápasy nedeľnej, finálovej časti otvorili tímy Novej Dubnice a Popradu, ktoré si zahrali o piate miesto. V tomto stretnutí mali viac šťastia hostia. Nasledoval zápas Prešova, ktorý obsadil tretie miesto, s Humenným. Poslednému zápasu turnaja predchádzala spoločná svätá omša s miestnymi farníkmi, ktorí potom prišli povzbudiť hráčov a vychutnať si naozaj super atmosféru. V tomto zápase o prvé miesto sa stretli Bardejov a Námestovo, ktoré si nakoniec odnieslo medailu najcennejšiu.

Medaile chlapcom odovzdával Branko Radivojevič, viacnásobný reprezentant Slovenska v hokeji a súčasný športový riaditeľ Dukly Trenčín, ktorý odohral za Slovensko 124 zápasov a strelil 21 gólov.

Veľká vďaka za organizáciu turnaja patrí najmä bratom Bukovčákovcom, Jozefovi a Michalovi, direktorovi miestneho saleziánskeho strediska Marekovi Michalenkovi, ale i množstvu animátorov, dobrovoľníkov a dobrodincov, ktorí obetovali čas i námahu pre dobro mladých. Ako zverejnil na sociálnej sieti jeden z organizátorov: „Veľa sme v živote dostali, tak by sme mali aj veľa dávať. Som veľmi vďačný, že som tento víkend mohol dávať aj dostávať.“ Majme nádej, že podobný prístup k mládežníckym aktivitám si zachovajú aj naši mladí hráči, keď raz vyrastú a zaujmú miesta trénerov, vedúcich tímov či Old Stars.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?