Naša tohtoročná šarkaniáda.

Každé ročné obdobie má v sebe svoje čaro. I keď sa jeseň môže javiť v istých ohľadoch ako ponurá, pretože sa deň skracuje, býva sychravo, a aj omnoho chladnejšie ako sme boli niekoľko mesiacov zvyknutí, predsa len má aj svoje radosti.

Vedeli by o nich hovoriť najmä tí, ktorí sa nenechali v nedeľu šiesteho októbra odradiť predchádzajúcou upršanou sobotou, ani chladným dopoludním. A bolo ich naozaj neúrekom. Tí ktorí popoludní prišli na lúku pri salaši púšťať šarkany, naozaj neľutovali. Už z diaľky mohli prichádzajúci obdivovať oblohu posiatu množstvom pestrých šarkanov, poväčšine kúpených, ale našli sa aj ručne vyrobené doma. Súťažilo sa vo viacerých disciplínach, avšak o to tu vôbec nešlo. Skôr sme chceli vytvoriť atmosféru radosti a spoločenstva, ktoré sa vie spolu nielen modliť v kostole, ale sa vie spolu aj zabávať. A myslím, že sa to naozaj podarilo. Pravdaže, aj vďaka obetavosti našich animátorov a spolubratov saleziánov. Za to sme im skutočne vďační.

No a po ukončení leteckých aktivít prišla na rad opekačka. Tí ktorí mali so sebou aj čosi na oheň, a nenechali sa odradiť chladom, mali priestor vyskúšať ohnisko nad lúkou. Okrem lahodnej vône pečeného sa mohli pokochať aj výhľadmi na teplanskú dolinu, ktoré sú tiež veľmi pekné. Ale pravdaže, niet nad opečené lahôdky.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú aktivitu.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?