Lyžiarsky výcvik študentov našej školy.

Tohtoročný začiatok februára bol asi pre mnohých študentov našej Spojenej školy sv. Jána Bosca  netrpezlivo očakávaný. Totiž v nedeľu 2. februára začínal pre študentov prvého ročníku SOŠ IT a  Gymnázia, pre študentov sekundy a kvinty Osemročného Gymnázia, a pre žiakov siedmeho ročníku Základnej Školy, – „Lyžiarák“.

 

Čiže vyše sedemdesiat mladých z našej školy sa presťahovalo do Ski hostelu Vesel na Donovaloch, kde v lyžiarskom stredisku Záhradište čakal na nich týždeň zimných radovánok na lyžiarskych svahoch.

 

Aj keď počasie tohto roku príliš zimným športom nepraje, nenechali sme sa odradiť. Je pravda že už prvý deň to vyzeralo kriticky, keďže vytrvalo pršalo, a aj zo zjazdoviek sa postupne sneh strácal. My sme napriek tomu na svah nastúpili, aby sme mohli pomôcť začiatočníkom urobiť ich prvé kroky na lyžiach, a dali príležitosť aj ostatným sa v lyžiarskom umení zdokonaliť. Napokon sa ukázalo, že sme urobili dobre. Pretože, aj keď v noci na utorok napadlo 20 cm nového snehu, lyžovať sa na ňom dalo iba v utorok dopoludnia. Popoludní už stredisko pre silný nárazový vietor uzavreli, a zatvorené ostalo aj počas celej stredy. Takže nám neostalo nič iné, ako využiť nádhernú snehovú pokrývku alternatívnym spôsobom. Pani učiteľka Machciníková  zabezpečila igelitové vrecká, a my sme sa mohli schuti vyšantiť pri sánkovačke a podobných radovánkach. Pravdaže, najviac nás potešilo, keď vo štvrtok vleky opäť bežali. Trénovali sme teda trojfázovo, aby sme dohonili predchádzajúci sklz. Dopoludnia, popoludní a aj pri umelom osvetlení. Napokon, v piatok sme na veľkom svahu privítali aj našich začiatočníkov, ktorým sa podarilo aj v tohtoročných extrémnych podmienkach urobiť dostatočný pokrok na to, aby aj takýto svah zvládli.

 

Je teda na mieste poďakovať všetkým, ktorí tento skvelý zážitok pre študentov pripravili. Učiteľkám Ivetke a Evke, saleziánom Markovi a Jozefovi, hosťujúcim inštruktorkám z Ružomberka Silvii a Silvii, a pravdaže zdravotníčke Aďke.

 

Pravdaže, nechceme zabudnúť poďakovať aj Pánu Bohu. Počas celého týždňa sme cítili jeho pomoc. Aj so snehom nám pomohol, a tiež nás ochraňoval aj od vážnych úrazov. A hoci deťom sa do kostolíka moc chodiť nechce, aspoň v nedeľu večer a v stredu sme na sv. omšu zašli. Aj takto sme chceli dať Pánu Bohu najavo, že nám na vzťahu s ním záleží.

 

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?