Letný zážitkový mládežnícky tábor, 6.-12.7.2020, Belušské Slatiny

Aj tento mimoriadny „koronový“ rok sme počas leta v novodubnickom Saleziánskom oratóriu – mládežníckom stredisku pripravili pre deti a mládež tradičné podujatia. Obmedzenia našťastie neodradili nikoho, rodičov, deti, dobrovoľníkov-animátorov. Začali sme už tradične Letným zážitkovým mládežníckym táborom v Belušských Slatinách, kde sme strávili nezabudnuteľný týždeň plný zážitkov.

Druhý prázdninový týždeň účastníci a ich starší animátori z Novej Dubnice zažili a prežili spolu s Mojžišom. Počas tábora sme mali možnosť priblížiť si tento starý príbeh prostredníctvom rôznorodých aktivít a hier. Pomohlo nám to budovať spoločenstvo a okrem toho sme každý deň mali možnosť zamýšľať za nad mnohými otázkami, problémami či radosťami v našich životoch. Vyskúšali sme si postaviť mesto, prežiť piesočnú búrku, stali sme sa otrokmi, Izraelitmi i Egypťanmi, prežili sme 12 egyptských rán, absolvovali sme náročný pochod, pri ktorom poniektorí skoro „dušu vypľuli“, vyrobili sme si zlaté tela, zmerali si sily počas „Jayizat misr alkubraa“ (Veľká cena Egypta) tak, ako to zažil kedysi Izraelský národ a aj čosi navyše. Okrem toho animátori a saleziáni nezabudli ani na duchovnú časť programu akou boli sväté omše, ranné a večerné modlitby, duchovná obnova s možnosť rozhovoru či spovede.

Počas tábora mnohí prekonali osobné hranice a zdolali množstvo výziev, či už telesne, duševne, ale aj duchovne. Prežili sme tak krásny týždeň a na konci ostali zážitky a spomienky, na ktoré si budeme pamätať ešte veľmi dlho.

Hisilicon Balong

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?