Florbalový turnaj dona Bosca

V nedeľné popoludnie pred sviatkom dona Bosca sa mládežnícke stredisko naplnilo športovými nadšencami. Losovanie zápasov prebehlo už deň vopred a tak sa po registrácii a predstavení pravidiel všetci presunuli na hraciu plochu pod našim farským kostolom sv. Jozefa Robotníka.

O víťazstvo bojovalo 43 hráčov v ôsmich tímoch, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Skupinu A tvorili Jelitá, Red Eagles, Novodubnické strely a FBK Bobier. Skupinu B Dhz – Kolačín, Dark knights, Saleziánsky štvorček a RLK. Rozhodcovský dres si obliekli Aďo Kuchárik, Matúš Mrocek, Noel Gabaj, Jakub Sadloň a Tomáš Filo. Zápasy si prišli pozrieť fanúšikovia z radov priateľov, známych i rodičov.

Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Red Eagles, za nimi nasledovali RLK, Novodubnické strely, Dhz – Kolačín, Saleziánsky štvorček, FBK Bobier, Dark knights a Jelitá. Najlepším strelcom bol Marek Palieska s deviatimi gólmi a strelkyňou Lucia Mrázková so šiestimi gólmi.

Vyhodnotenie prebehlo v deň sviatku dona Bosca v závere slávnostnej svätej omše. Ceny odovzdal sám direktor novodubnického saleziánskeho diela, don František Kubovič, ktorý tiež organizačne zastrešoval celú akciu.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?