Chatovačka mladých pod Tatrami

Prelom septembra a októbra strávili novodubnickí mladí na Kvetinici, neďaleko Popradu.

Po náročnom piatkovom presune vlakom a následne autobusom na chatu popradskej komunity saleziánov nasledovalo ubytovanie, večera z vlastných zásob a priestor na oddych a budovanie vzťahov.

Krátka noc a skoré ranné budenie predchádzali odchodu do zamračenej prírody. Tatry ich privítali ponorené do hmly a v očakávaní výdatného dažďa. Vyzbrojení vierou v Božiu veľkodušnosť, nádejou, že spoza mračien predsa len vykukne slnko a láskou k prírode sa vydali na cestu.

Nezmokli, dokonca sa im občas ukázalo i slnko a vrcholky skál v pozadí. Na Rainerovej chate ich privítala ochočená líška, videli mohutné prúdy vôd i niekoľko vodopádov. Unavení, ale plní zážitkov sa vrátili na chatu a spustil sa očakávaný dážď.

V bezpečí chaty už nasledovala teplá sprcha, oddych a super večera, krutú im pripravil počas ich putovania Fero Špánik. Tvorivosť a fantáziu preverila spoločná hra aktivít. Sladké občerstvenie v podobe palaciniek a voľný večer plný hier a rozhovorov zakončili perfektný začiatok mesiaca zasväteného Ružencovej Panne Márii.

Nedeľné ráno začali mladí spoločným slávením svätej omše, kde sa im prihovoril direktor komunity a vedúci akcie, Marek Michalenko. Po nej si vychutnali sladké raňajky, ktoré ich posilnili pred zbalením sa a uprataním chaty. Posledným bodom programu bol pobyt v aquaparku AquaCity Poprad, ktorý je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Už teraz sa všetci isto tešia na ďalšie spoločné akcie.

©2024 Saleziáni Nová Dubnica

Log in with your credentials

Forgot your details?